Ова се тројца членови на онаа група на полициски структури и параполициски структури испратени во Битола. Благојче Ј., Маријан Н., Антонио Б., сите полицајци, ...
сите 46 | | | прочитана: 24712 | веќе видена

Второто полувреме од изборната кампања почна со веќе стекнатото од првото полувреме, па по еднодневното „трезнење“ од славењето или тагувањето, како и ...
сите 7 | | | прочитана: 20123 | веќе видена

На новинарското прашање во врска со обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ поврзани со Вибер групи на вработени во полицијата, Заев истакна дека како претседател ...
сите 40 | | | прочитана: 19069 | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во денешната изјава од Битола, во врска со злоупотребувањата на полициски службеници во изборите, истакна ...
сите 17 | | | прочитана: 7793 | веќе видена

Нека ни е честит денот на македонската револуционерна борба. На овој ден во 1893 година е формирана организацијата која ќе го промени текот на македонската ...
сите 11 | | | прочитана: 6720 | веќе видена

Бројот на активни ковид случаи во земјава изнесува 6.191 од кои најголем број 3177 се во Скопје. Во Куманово има 433 активни случаи, во Велес 316, во Прилеп ...
сите 16 | | | прочитана: 6499 | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле н аправен 3.622 тестирањe, а ...
сите 248 | | | прочитана: 5047 | веќе видена

Христо Кондовски ја има целосната поддршка од нас како партија, за кандидат за градоначалник на Битола, порача претседателот на НСДП Тито Петковски по средбата ...
сите 4 | | | прочитана: 4292 | веќе видена

Во следната година Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на аеро-загадувањето ...
сите 21 | | | прочитана: 3954 | веќе видена

На вчерашната седница на членовите на Државната изборна комисија (ДИК) едногласно беше усвоен Предлог-упатството за измените и дополнувањата на упатството за ...
сите 25 | | | прочитана: 1658 | веќе видена

Премиерот Заев смета дека граѓаните на Битола, Тетово, Охрид, Радовиш, Чашка и другите четириесетина општина каде СДСМ се бори во вториот круг но и сите други ...
| | прочитана: 1100 | веќе видена

Неколку нивни предмети се заглавени во институцииите и со месеци се чекаат одлуки од Обвинителството. Антикорупционерите бараат институциите да постапуваат по ...
сите 2 | | | прочитана: 959 | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 41 | | | прочитана: 906 | веќе видена

Дрскост и лицемерие е зборот образование да излезе токму од устата на Тони Коњановски и ДПМНЕ. Луѓето во чие владеење имавме најзадолжени образовни институции ...
сите 115 | | | прочитана: 845 | веќе видена

Независните кандидати собраа 65 илјади гласови и внесоа шареноликост општинските совети ширум земјава, претставувајќи се како четврта политичка сила на ...
сите 2 | | | прочитана: 638 | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не очекува инфлацијата да надмине три отсто до крајот на годинава и вели дека државата е целосно подготвена за стабилизирање на цените од ...
сите 4 | | | прочитана: 451 | веќе видена

Продолжува скринингот за Ковид-19 во средните училишта во земјата. Резултатите вчера покажаа дека шеесет и осумте тестирани ученици од средното училише „Зеф ...
сите 8 | | | прочитана: 304 | веќе видена

next