Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 122 | | | прочитана: 28631 | веќе видена

Опонентите на Мицкоски во кадровското освежување на партијата препознаваат „театар“ и „стари кадри“. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е уверен дека опозицијата е посилна ...
сите 6 | | | прочитана: 19575 | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 268 | | | прочитана: 16535 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ИСПОРАЧА НЕКОЛКУ БАРАЊА ДО ВЛАСТА Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на протестот изјави дека правдата во Македонија е нападната. ...
| | прочитана: 13492 | веќе видена

ПРОВОКАТИВНА ИЗЈАВА ОД КАРАКАЧАНОВ Нова провокација од бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е ...
| | прочитана: 11200 | веќе видена

Уште еден позитивен случај на Ковид 19 во градинката „Коца Василева“ во Битола, откако пред повеќе од две недели беше регистриран првиот случај. Овојпат ...
сите 43 | | | прочитана: 9311 | веќе видена

На вчерашната владина седница е донесена уредба за начинот на организирање и реализирање на наставата во вонредни околности во основните и средните училишта, ...
сите 54 | | | прочитана: 8092 | веќе видена

ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА Е СПРОВЕДЕНА ВО ЗАТВОР По пресудата на Врховниот суд , надлежниот судија издал налог за спроведување на екс министерката за внатрешни ...
сите 11 | | | прочитана: 6888 | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 9 | | | прочитана: 5211 | веќе видена

Стефан Андоновски членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во директно вклучување од „Протестот против неправдите“ во Алфа телевизија, истакна дека во ...
| | прочитана: 3638 | веќе видена

Ви благодарам што почекавте и извинете уште еднаш вие медиумите што сочекавте за да дадам изјава по ова рочиште, каде што сум тужен од страна на поранешниот ...
сите 8 | | | прочитана: 3071 | веќе видена

Продлабочување на добрососедските односи и реализација на инфраструктурните проекти што ќе доведат до зголемување на економската соработка помеѓу Северна ...
сите 2 | | | прочитана: 2081 | веќе видена

Во отворено писмо кое професорот Атанас Вангелов го упати до премиерот Зоран Заев, тој му сугерира да иницира во Министерството за култура реиздавање на ...
| | прочитана: 1122 | веќе видена

Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Полицијата ...
сите 7 | | | прочитана: 1096 | веќе видена

СДСМ се фали дека креира развојна економија за да се спречи економската криза, а поради нивната неспобност од почетокот на пандемијата над 40 000 граѓани ги ...
сите 11 | | | прочитана: 757 | веќе видена

По излегувањето во јавноста на новата снимка со инцидентот во Битола министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека во МВР се уште се работи на овој ...
сите 17 | | | прочитана: 632 | веќе видена

„Вирусот се шири во сите правци, потфрли заедничката соработка“ - гласи најновото предупредување од генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, кој повика на ...
сите 3 | | | прочитана: 350 | веќе видена

Изградена пруга кон Грција две години чека да биде тестирана и пуштена во употреба додека се ветува изградба на нова пруга кон Албанија. Ова ќе звучеше чудно, ...
сите 3 | | | прочитана: 287 | веќе видена

next