СДСМ И ДУИ ГИ ДОГОВОРИЈА НАЧЕЛАТА НА ИДНАТА ВЛАДА Договорени се начелата на идната влада помеѓу СДСМ и ДУИ. Попладнево од работните групи на двата тима ...
| | прочитана: 81920 | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, ...
сите 301 | | | прочитана: 27475 | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
| | прочитана: 24226 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ преку реакција ја обвини СДСМ за состојбите во РЕК Битола. „За тоа колку е способен Ковачевски за да ги санира штетите од поплавите во РЕК Битола за ...
сите 114 | | | прочитана: 10692 | веќе видена

Вчера наутро во Полициската станица Демир Хисар било пријавено дека во Итната медицинска помош Демир Хисар бил донесен Т.А.(33) од с.Долно Јаболчиште, кој се ...
сите 16 | | | прочитана: 6712 | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
| | прочитана: 6596 | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 7 | | | прочитана: 4525 | веќе видена

Денес во Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 ...
сите 30 | | | прочитана: 4400 | веќе видена

Последните пет дена бројот на заразени од Ковид-19 во државата не надмина 10 проценти од направените тестови. Во некои денови од неделата стапката на ...
сите 11 | | | прочитана: 2286 | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.С.(61) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени ...
| | прочитана: 2124 | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 9 | | | прочитана: 1626 | веќе видена

Евентуалното полошо сценарио со вирусот Ковид-19 наесен би значело поголема концентрација на луѓе во затворени простории, дополнителен број на заболени од ...
сите 13 | | | прочитана: 963 | веќе видена

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица, е билансот што го регистрира вчера Министерството за здравство. Според податоците, по Скопје, ...
сите 7 | | | прочитана: 845 | веќе видена

Виш инспектор Ѓорги Илиевски испрати отворено писмо до Амбасадите во Македонија. Ви го пренесуваме во целост неговиот апел до меѓународниот фактор за ...
сите 2 | | | прочитана: 731 | веќе видена

Во првата половина од 2020 година, Стопанска банка а.д. Битола беше фокусирана на остварување на клучните стратешки, деловни и финансиски цели во услови на ...
сите 3 | | | прочитана: 696 | веќе видена

Сообраќајните незгоди се водечка причина за смртност на лицата на возраст од 15 до 19 години, а втора причина за смртност за лицата на возраст до 25 години кои ...
| | прочитана: 609 | веќе видена

Majка и ќерка се излечија од коронавирусот, и си заминаа дома. Министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук ја објави приказната со среќен крај на ...
сите 4 | | | прочитана: 459 | веќе видена

next