Сите експропријации и службени процедури се комплетно завршени и гасодовот напредува со силна динамика, а наредната година веќе може и општините да се ...
сите 7 | | | веќе видена

Директорката на УЈП Сања Лукаревска денеска на прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање како ќе се спречат евентуални злоупотреби при исплатата на ...
| | веќе видена

АД „Мепсо“ го објави конкурсот за доделување на три стипендии за студенти на техничкиот факултет во Битола. Право на учество на конкурсот имаат само редовни ...
сите 3 | | | веќе видена

 Вообичаено тоа што е квалитетно не се продава со попуст но постои еден ден во годината кога и тоа е сосема оправдано. Швајцарските брендови на часовници и ...
| | веќе видена

Стотина работници во ЗК „Пелагонија“ од Битола денеска излегоа на мирен протест пред дирекцијата барајќи ја октомвриската плата, а велат дека незадоволството ...
| | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, се обрати на меѓународниот саем и конференција за обновливи извори на енергија, ...
сите 9 | | | веќе видена

Во месец декември на околу 185 илјади граѓани кои скенирале фискални сметки ќе им бидат исплатени вкупно 3 милиони евра од проектот „Мој ДДВ“, но околу 10.000 ...
сите 20 | | | веќе видена