Од Министерство за внатрешни работи денеска со детали за сообраќајната незгода во која животот го загуби 25 годишна сопатничка од демирхисарско. Како што ...
сите 22 | | | веќе видена

Бугарија да ги почитува правата на Македонците како што Македонија ги почитува правата на сите кои се определуваат различно од македонското население, побара ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров го оцени како неодговорно објаснувањето од својот наследник Бујар Османи дека, во случај да не бидат ...
| | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска беше во посета на Универзитетската клиника за гастроентерохепатологија, каде е комплетно реновиран првиот спрат за ...
сите 5 | | | веќе видена

За малите акционери во „Макошпед“ добро е тоа што сега знаат дека 2,6 милиони евра од продажбата на недвижен имот, не се дадени во позајмици на братски и ...
сите 2 | | | веќе видена

Поизразено студено време ќе има од вторник и ќе продоложи до крајот на неделата, потврдија од УХМР. Минусните утрински температури се лошо изненадување и за ...
сите 18 | | | веќе видена

Изминува една и пол година од мандатите на градоначалнците од ВМРО-ДПМНЕ, период во кој целата јавност ја виде нивната неспособност. Над 40 градоначалници од ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со претставничката на УНИЦЕФ во земјава, Патриција ди Џовани, денеска го посетија Центарот ...
сите 4 | | | веќе видена

Целта на проектот е подобрување на животот на младите во руралните општини, со поддршка на локални младински иницијативи низ обуки, менторирање и грантови како ...
сите 11 | | | веќе видена

next