На 24./25.09.2021 во периодот од 22.00 до 04.00 часот, полициски службеници од СВР Битола спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

1 824 864 е вкупниот број гласачи што ќе имаат право да гласаат на Локалните избори на 17 октомври 2021 година. Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) ...
сите 11 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 3 | | | веќе видена

Во месноста „Венец“ на брегот на Дебарското езеро биле пронајдени експлозивни направи. По извршениот увид од полициски екипи и претставници на Дирекцијата за ...
сите 2 | | | веќе видена

Денешниот ден, среда, 22. септември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието ...
| | веќе видена

Бобан Стефковски за Гази Баба, Тони Коњановски за Битола, Андон Сарамандов за Гевгелија, Горан Стојанов за Неготино се следните градоначалници на општините на ...
сите 3 | | | веќе видена

ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ ПИШУВААТ ДЕКА БИЛ СПРЕЧЕН АТЕНТАТ НА ЗАЕВ Грчките тајни служби и Владата спречија обид за атентат врз лидерот на Северна Македонија, Зоран ...
| | веќе видена

Манастирот „Пресвета Богородица Пречиста“ во близина на Кичево денеска, на празникот Рождество на Пресвета Богородица-Мала Богородица, беше посетен од голем ...
сите 4 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Промовирана првата SN VISA card, која е резултат на партнерска соработка помеѓу првата Финтек комапнија во Македонија основана со ...
сите 2 | | | веќе видена

Амбасадата на Руската Федерација во Скопје утрово ги отвори вратите за руските државјани кои живеат или туристички престојуваат во Скопје да гласаат на ...
| | веќе видена

Една од главните заложби на Владата е да ги постави енергетските политики на стабилно долгорочни основи базирани на чиста, зелена енергија, создавање услови за ...
сите 12 | | | веќе видена

Најголем недостаток на пазарот на трудот се занимањата со тригодишно образование, како што се заварувачи или пак автомеханичари. Средното техничко училиште од ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното обвинителство во Прилеп почна со предистражни дејствија за случајот со физички оштетената електрична табла пред прилепската модуларна болница. Како ...
сите 7 | | | веќе видена

Штом на Заев му згусти веднаш дефокусира со бајки за зелена енергија и животна средина. Зоран Заев е 5 години власт во Македонија и нема мрднато со мал прст на ...
сите 11 | | | веќе видена

Со полна пареа се работи низ општините во земјата пред одржувањето на локалните избори закажани за 15 октомври и на очиглед на граѓаните се врши реконструкција ...
| | веќе видена

next