Амбасадата на Руската Федерација во Скопје утрово ги отвори вратите за руските државјани кои живеат или туристички престојуваат во Скопје да гласаат на ...
| | веќе видена

Да одиме пеш и со велосипед, да штедиме електрична енергија и да користиме енергија од сонцето, да имаме платнена торба за пазарење наместо пластика, да ...
сите 5 | | | веќе видена

На популарната руска апликација Телеграм е откриена нова група од Балканот која споделува на дневна база порнографски материјал со деца и малолетници. Групата ...
| | веќе видена