Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 23 часа

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.А.(38) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита ...
сите 10 | | | веќе видена

Уверен дека не ќе бидеме спасени, за последен пат ви испраќам братски поздрави. Спроти карпата каде што сме сега, го оставив во една дупка на ѕидот моето кесе ...
сите 4 | | | веќе видена

Антикорупциската комисија утврди дека кај шест од вкупно 18 случаи на вработувања на блиски роднини на функционери имало непотизам и побара прекршочна пријава ...
сите 19 | | | веќе видена

Непосредно пред велигденските празници, Битолска млекара ја издаде својата прва „Книга со омилени рецепти“, која содржи над 20 брзи рецепти подготвени со ...
сите 4 | | | веќе видена

За време на овој пост се воздржуваме од јајца, сирење, млеко, а виното и масло се дозволени во сабота и недела. Велигденскиот пост опфаќа 7 недели, односно 7 ...
| | веќе видена