Министерството за здравство информира дека се готови резултатите на две лица кај кои постмортем е земен брис за тест на Ковид – 19. Мажот на возраст од 66 ...
сите 52 | | | веќе видена

На денешната прес конференција Тера телевизија го праша министерот за здравство Венко Филипче каква е подготвеноста на Клиниката во Битола ( кадровски и со ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев императивно бара од владата да го суспендира законот со кој државата врши исплата на најголемите партии за нивното годишно ...
сите 4 | | | веќе видена

На 1 април се формираше дебела снежна покривка во земјава, а се најавуваат и ниски температури кои може да ги измрзнат овошките. Сепак, овие снежни врнежи нема ...
сите 30 | | | веќе видена

Доктор Весна Јаневска беше гостин на денешниот Live Chat во организација на ВМРО-ДПМНЕ каде говореше за актуелната состојба во врска со корона вируте ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше дека од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, денеска, ...
сите 11 | | | веќе видена

Здружението на граѓани за ретки болести „Живот со предизвици“ од Битола денеска се обрати до повеќе институции, како и до министерот барајќи решенија за ...
сите 8 | | | веќе видена

Резултатот земен посмртно од 66-годишниот пензионер од Битола, кој почина додека беше во самоизолација, е негативен на корона вирусот, објави Министерството за ...
сите 21 | | | веќе видена

Пред 15 часот Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека на сила се забрани за движење на ТТВ на планинските премини Ѓавато (Битола-Ресен), Плетвар , Стража, ...
сите 6 | | | веќе видена

Фото: Вистина Музичарот и лидер на групата “Молика“, Џими Мицевски кој воедно е сопруг на пејачката Анета Мицевска, се огласи по вчерашната првостепена пресуда ...
сите 52 | | | веќе видена

Од утре се затвораат стоматолошките клиники и ординации – а ќе работат вкупно само 21 служба низ целата држава.Само 3 служби ќе го покриваат цело Скопје. По ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатиот лондонски театар „Глоуб“ има своја онлајн-платформа за следење на претставите преку интернет, но цените за тоа беа високи. Но од наредниот понеделник ...
| | веќе видена

next