Вести во фокусот на Фактор ова утро ... Тиквеш „тимбилдинг“: Сите вработени секојдневно на гроздобер, па во канцеларија Не е изземен никој – па без оглед кој ...
| | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија на денешната комисисика седница за ребаланс на буџетот изјави дека оваа од направеното расипува и како последен ...
| | веќе видена

Најмногу патници со воз патуваат на релација Скопје – Велес и Скопје – Битола, потврдуваат од Железници на Република Северна Македонија транспорт. Со години ...
сите 6 | | | веќе видена