Министерството за здравство информира дека се готови резултатите на две лица кај кои постмортем е земен брис за тест на Ковид – 19. Мажот на возраст од 66 ...
сите 50 | | | веќе видена

Битолчанка била уапсена во Скопје откако кај неа била пронајдена дрога. -Вчера во 14:45 часот, полициски службеници од СВР Скопје на кеј „Димитар Влахов“ ја ...
сите 13 | | | веќе видена