Денеска околу 12 часот избувнал пожар во реонот на нова Битола. Причините за настанување на пожарот сѐ уште не се познати. Екипите се на терен.
сите 5 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 3 | | | веќе видена