ФМП Академија го совлаа Гостивар со 95-82 во пријателски натпревар кој се одигра вечерва во Скопје. пред се благодарение на одличните четири минути во втората ...
| | веќе видена

Тренерот на МЗТ Скопје, Дарко Радуловиќ, синоќа ги предводеше аеродромци до победа над Работнички (79:78) и до четвртиот трофеј во кошаркарскиот Суперкуп. По ...
сите 4 | | | веќе видена