Кошаркарите на Пелистер в сабота ќе го играат можеби најважниот натпревар во оваа сезона, против екипата на Работнички. Претседателот на Пелистер, Сашко Наумов ...
| | веќе видена

Кошаркарите на Работнички стигнаа и до осмата победа сезонава, триумфирајќи во 12. коло од Првата македонска кошаркарска лига на домашен терен против Куманово ...
| | веќе видена