Општина Битола за ракометниот клуб Пелистер Еурофарм доделила во 2020 вкупно околу 300.000 евра. Исто така се давало по 8 милиони денари за фудбалскиот клуб ...
| | веќе видена

Изминатиот викенд во Битола и Скопје беа одржани третите по ред мастерс турнири од овогодинешното првенство во билјард во дивизиите „А“ и „Б“. Најпрво на 18-ти ...
| | веќе видена