Познатитот битолски фестивал, “Битола отворен град”, сепак ќе се одржи и оваа година во пандемиски услови. Организаторите од МКЦ- Битола соопштија дека ова ...
| | веќе видена

Охрид, 10. август 2020 (ИНПРЕС) – Битолчанката Јована Матевска Атанасова е авторот на расказот „Гладоморје“, кој годинава, од страна на стручното жири беше ...
| | веќе видена