Вести во фокусот на Фактор ова утро ... Тиквеш „тимбилдинг“: Сите вработени секојдневно на гроздобер, па во канцеларија Не е изземен никој – па без оглед кој ...
| | прочитана: 611 | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија на денешната комисисика седница за ребаланс на буџетот изјави дека оваа од направеното расипува и како последен ...
| | прочитана: 326 | веќе видена

На битолскиот универзитет денеска се одржа првата седница на Сенатот со која претседаваше првата претседателка на ова тело на универзитетот проф. д-р Светлана ...
| | прочитана: 244 | веќе видена

Најмногу патници со воз патуваат на релација Скопје – Велес и Скопје – Битола, потврдуваат од Железници на Република Северна Македонија транспорт. Со години ...
сите 6 | | | веќе видена