Зголемениот број на новозаразени од КОВИД-19 започна да ги полни капацитети по болниците, а кадар има се помалку. Здравствените работници се изморени, а дел ...
| | прочитана: 3384 | веќе видена

Разбојник во Битола на сила соборил жена во обид да и земе златен ланец вреден 2.000 евра. Во намерата успеал, а по пријавата за насилството ОЈО Битола донела ...
сите 11 | | | прочитана: 623 | веќе видена

Граната од Првата светска војна вчера била пронајдена на улицата Илинденска во Битола Според информациите на МВР, вчера во 11.40 часот било пријавено дека на ...
сите 2 | | | веќе видена