Среќен сум што на следните избори, по 8 години откако првпат тоа го предвидовме во Изборниот законик, ќе профункционира утврдување на идентитетот на гласачите ...
| | прочитана: 452 | веќе видена

Ако Цариград изгори, Дебар може да го изгради Македонската културно-просветна преродба во 19 век Во 19 век Дебар бил крстопат за околните градови: Скопје, ...
сите 3 | | | прочитана: 389 | веќе видена

Во Изложбениот салон – Империјал 1, денеска во 16 часот ќе биде отворена изложба на слики насловена „Излез од темнината“ од Сашо Милевски, информираат од Ју ...
сите 5 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Двајца маскирани крадци денеска претпладне се обиделе да ја ограбат поштата кај Железничката станица во Битола, но во тоа биле спречени од вработен во Поштата. ...
| | веќе видена

 Синот на Весна Петрушевска наполни 18 години. По тој повод актерката се огласи со емотивен статус: Кирил наполни 18 години. Се обидувам да се насмеам и ...
| | веќе видена

Девојката од кобната сообраќајка во август во која загинаа двајца млади Битолчани е будна после 205 дена и ова е најголемата позитива на денот! — Штрумфета ...
| | веќе видена

На 36-годишна возраст ненадејно почина Васко Војнески-Васичот, битолчанец со Даунов синдром кој имаше талент на вистински тату мајстор. Иако немаше можност да ...
сите 3 | | | веќе видена

Предизвикот на клупската култура е да најде начин за опстанок „во живот”, преку прилагодување и промоција на онлајн платформи. Тоа е единствениот начин кој ...
| | веќе видена