Точно уште еден месец и шест дена не делат од новиот настап на македонската ракометна репрезентација на Европското првенство. Нашите момци ќе играат во Виена, ...
| | прочитана: 2806 | веќе видена

Со гостувањето против Војводина во Нови Сад, Вардар влегува во трите завршни натпревари од групната фаза во СЕХА лигата. Дуелот доаѓа во период во кој Вардар ...
сите 2 | | | прочитана: 2369 | веќе видена

Екипата на Пелистер како гостин славеше на гостувањето кај МЗТ Скопје Уни Банка со 86-77 во последниот меч од осмото коло од првата македонска лига. Ова беше ...
сите 5 | | | прочитана: 1917 | веќе видена

Во Битола имал регуларни паркинг места. Има и недостаток на паркинг места, но има и места каде не е за паркирање, но се паркира. Ова е паркинг просторот пред ...
| | прочитана: 618 | веќе видена

Љупчо Малинков стартуваше со победа на клупата на Пелистер. Стратеготот во својот прв натпревар како предводник на битолскиот клуб го совлада Гостивар со ...
| | прочитана: 340 | веќе видена

Новиот тренер Љупчо Малинков не можеше да посака подобро деби на клупата на Пелистер. Во еден од дерби дуелите од деветтото коло на Првата кошаркарска лига ...
сите 6 | | | прочитана: 264 | веќе видена

Теодор Јовановски и Кирил Николовски со по 4 поени од 4 партии беа најуспешните млади шахисти на турнирот организиран за децата од шаховската школа на ИМ Дејан ...
сите 3 | | | прочитана: 243 | веќе видена

Илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов беше промовирана денеска во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија“. „Кинески ...
сите 3 | | | прочитана: 180 | веќе видена