Неодамна излезе книгата „Мариово – Жива историја“ на новинарот Зоран Костески – Шваца , човек кој прошетал над 90 отсто од селата во Македонија. Книгата има ...
| | веќе видена

Напуштила студии во Америка поради дрога, албанска државјанка се справи со зависноста во кавадаречкото село Конопиште. Дваесет и осумгодишната девојка Е.Д. ја ...
сите 8 | | | веќе видена

Потребна е финансиска помош за втора трансплантација со матички клетки за битолчанката Лидија Ристевска која боледува од прогресивна мултиплекс склероза.
| | веќе видена

В сабота во Битола ќе бидат доделени наградите и признанијата на овогодинешната манифестација на Битолски весник „Избираме најсупешни битолани за 2019 година“. ...
| | веќе видена

Катерина Петровска од Битола пред 12 години извојува победа над ракот. Таа сега е постојано активна, секојдневно пешачи, но е и голем вљубеник во планината. ...
| | веќе видена

Купувате пример правосмукалка со гарантен лист од 5 години, ви се расипува после две години користење, ја носите на сервис од каде што сте ја купиле, ви велат ...
| | веќе видена