Триесет територијални единици во Македонија поседуваат 220 возила за противпожарни возила чија просечна возраст е 27 години, покажува анализата на Центарот за ...
сите 9 | | | веќе видена

Додека ни снемува чист воздух, донесувачите на одлуки и годинава не испорачаа соодветен буџет и сеопфатна стратегија за горливиот проблем со загадувањето. Во ...
сите 10 | | | веќе видена

Антикорупциската комисија ќе го испитува вработувањето на синот и братот на пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска. Синот на Стојчевска е вработен во државната ...
сите 50 | | | веќе видена

Адвокатот и советникот на премиерот Миле Зечевиќ е предложен за независен член на Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола на наредното Собрание на акционери ...
сите 6 | | | веќе видена

Антикорупциска комисија ги објави имињата на 18 роднини на јавни функционери за кој се поведува постапка за тоа како се вработени, беше објавено на втората ...
сите 26 | | | веќе видена

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјални докази, ...
сите 7 | | | веќе видена

Припадничка на АРМ е една од жените во шелтер-центарот на Министерството за труд и социјална политика, каде се згрижуваат жртви на семејно насилство. Таа таму ...
сите 14 | | | веќе видена

Семејство од Скопје моли за помош. Исчезнатото лице Даниела Пецевска од скопско Драчево ја нема веќе 4 дена. Најнова информација која кружи на социјалните ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска во 10 часот започнуваат со работа комисиите кои ќе ги разгледаат сите одбиени апликации на конкурсот за Годишната програма за национален интерес за ...
сите 3 | | | веќе видена

Концептот на квалитетна здравствена заштита за кој се залага Светската здравствена организација според Ханс Клуге, директор на оддел за здравствени системи и ...
| | веќе видена

Центарот за култура-Битола соопшти дека се откажува вечерашниот настап на Македонската опера и балет, каде беше најавена изведба на балетската претстава ...
сите 4 | | | веќе видена

Тројца малолетници во раните утрински часови се обиделе да украдат бакарна лента од таканаречениот штит на Филип Втори, поточно од фонтаната на плоштадот ...
сите 8 | | | веќе видена

Сведоци сме на енормна миграција на младите лекари од Северна Македонија во последната декада, која добива размери на епидемија во едно општество која поминува ...
сите 7 | | | веќе видена

Дел од членовите на комисите во Министерството за култура, по реакциите во јавноста, денеска излегоа на прес конференција, но само да кажат дека работеле чесно ...
сите 6 | | | веќе видена

Во атарот на битолското село Крклино, на парцела лоцирана на локалниот пат помеѓу село Крклино и село Горно Оризари, вчера била пронајдена артилериска граната, ...
сите 13 | | | веќе видена

За произведените зелени 326.700 мегаватчасовиструја лани сите ние заедно сме платиле 35,7 милиони евра. Од тие пари околу 10 милиони евра завршија во државната ...
| | веќе видена

next