ФМП Академија го совлаа Гостивар со 95-82 во пријателски натпревар кој се одигра вечерва во Скопје. пред се благодарение на одличните четири минути во втората ...
| | веќе видена

Тренерот на МЗТ Скопје, Дарко Радуловиќ, синоќа ги предводеше аеродромци до победа над Работнички (79:78) и до четвртиот трофеј во кошаркарскиот Суперкуп. По ...
сите 4 | | | веќе видена

Валентина Радуловиќ реши да се врати на ракометните терени, а долгогодишната македонска репрезентативка и на 46-годишна возраст во дресот на Шампион покажува ...
| | веќе видена

Општина Битола за ракометниот клуб Пелистер Еурофарм доделила во 2020 вкупно околу 300.000 евра. Исто така се давало по 8 милиони денари за фудбалскиот клуб ...
| | веќе видена

Изминатиот викенд во Битола и Скопје беа одржани третите по ред мастерс турнири од овогодинешното првенство во билјард во дивизиите „А“ и „Б“. Најпрво на 18-ти ...
| | веќе видена

Минатиот викенд во Битола се одигра натпреварот помеѓу Пелистер и Академија Пандев. На трибините на овој меч се појавија неколку „познати фаци“, а еден од нив ...
сите 3 | | | веќе видена

Колку пари за гориво, толку за патарина. Тоа не мора да биде многу далеку од реалноста. Во Македонија се наплаќа патарина на 30 места, сметано во двете насоки. ...
| | веќе видена