Ракометарите на Еурофарм Пелистер загубија од Охрид со 26-22 (14-13) во натпреварот од третото коло на групата Б на Струшкиот ракометен турнир. Охриѓани ќе ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативен голман започна да блеска и во дресот на португалската екипа на Порто… Никола Митревски забележа одлични перформанси од 15 одбрани ...
сите 2 | | | веќе видена