1 824 864 е вкупниот број гласачи што ќе имаат право да гласаат на Локалните избори на 17 октомври 2021 година. Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) ...
сите 11 | | | веќе видена

На 24./25.09.2021 во периодот од 22.00 до 04.00 часот, полициски службеници од СВР Битола спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 3 | | | веќе видена

Тренерот на МЗТ Скопје, Дарко Радуловиќ, синоќа ги предводеше аеродромци до победа над Работнички (79:78) и до четвртиот трофеј во кошаркарскиот Суперкуп. По ...
сите 6 | | | веќе видена

Денешниот ден, среда, 22. септември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието ...
| | веќе видена

Амбасадата на Руската Федерација во Скопје утрово ги отвори вратите за руските државјани кои живеат или туристички престојуваат во Скопје да гласаат на ...
| | веќе видена

ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 8. КОЛО…. Битола: ПЕЛИСТЕР – РАБОТНИЧКИ (0-0) Тетово: РЕНОВА – БРЕГАЛНИЦА (0-0) Струга: СТРУГА ТЛ – ШКЕНДИЈА (0-0) Кавадарци: ТИКВЕШ ...
сите 19 | | | веќе видена

Бобан Стефковски за Гази Баба, Тони Коњановски за Битола, Андон Сарамандов за Гевгелија, Горан Стојанов за Неготино се следните градоначалници на општините на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во месноста „Венец“ на брегот на Дебарското езеро биле пронајдени експлозивни направи. По извршениот увид од полициски екипи и претставници на Дирекцијата за ...
сите 2 | | | веќе видена

На 26 Септември