Вчера во близина на селото Рожден, Кавадаречко, полициски службениц ги привеле С.Ш.(59) од село Кукуречани, битолско, Ј.Н.(53) од село Долно Ботушје, општина ...
сите 13 | | | веќе видена

Владата ги криела контроверзните измени на Кривичниот законик од членови на работната група на министерството за правда, открива член на групата за Само ...
сите 2 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар 1961 запишаа нова победа во Групата Б од Суперлигата на Македонија, лесно славејќи со 22-35 на гостувањето против Прилеп. „Вардарци“ без ...
сите 5 | | | веќе видена

Нема да има компромис во делот на одлуките на Владата за цените на прехранбените производи. Очекуваме сите производители, дистрибутери и увозници да ги намалат ...
сите 3 | | | веќе видена

Доколку пројдат уставните измени под бугарски диктат, а нема да пројдат, ве уверувам дека за најмногу шест месеци потоа ќе следи бугарско вето заради работата ...
сите 8 | | | веќе видена

Очекуваме наскоро да има конкретни предлози од работната група и тие ќе бидат проследени до владата, изјави министерката за труд и социјална политика Јована ...
сите 4 | | | веќе видена

Во година кога се одбележуваат 120 години од смртта на Гоце Делчев 120 години од Илинденското востание и 130 години од основањето на Внатрешната македонска ...
сите 6 | | | веќе видена

Денеска почнува кошаркарското првенство во Македонија, а тимот на Работнички се очекува да тргне во атак на тронот на МЗТ Работнички веќе шест години чека на ...
сите 4 | | | веќе видена

Со акција за бесплатни прегледи за проверка на шеќер во крвта, холестерол и крвен притисок, Институтот за јавно здравје во Градскиот парк во Скопје денеска го ...
сите 7 | | | веќе видена

„Со над 280 сончеви денови и со потенцијалите од вода и од ветер, овозможивме енергетска независност на државава. За овие две години создадовме речиси 450 ...
сите 13 | | | веќе видена

Најголемата приватна фотоволтаична централа на Балканот „ФЕЦ Новаци“ со капацитет од 55 мегавати и проектирано годишно производство од 85.000 мегават часови ...
сите 12 | | | веќе видена

На 1 Октомври