За фолк пејачката Анета Љумаковска како никогаш досега да не била така бомбастично медиумски активна. Редовно ја има по портали, а не се исклучок ниту поканите ...
| | веќе видена

Околу 100 единици крв беа донирани од страна на царинските службеници во рамки на овогодинешната крводарителска акција којашто Царинската управа секоја година ...
сите 4 | | | веќе видена

Најголемиот дрогериски ланец во земјава, dm дрогерие маркт, традиционално учествуваше на Женската трка. Оваа година, учеството на вработените на dm беше со ...
сите 3 | | | веќе видена

„Не е до нив, до тебе е“ е моќна кампања во која никој ништо не ветува, а сепак секој делува за поголема одговорност пред својата граѓанска должност. ...
сите 3 | | | веќе видена

Пејачката Марија Луиса Тодоровска по преселбата во македонската престолнина бргу се здоби со епитетот „кралица на бакшишот“! Тезгите се множеа , а со тоа и ...
| | веќе видена

Младински културен центар ‒ Битола организираше креативна работилница за изработка на мурал во основното училиште “Д-р Трифун Пановски“ во Битола. Волонтерите ...
сите 2 | | | веќе видена

Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - Битола го промовира првиот број на „Нови хоризонти“ - списание за студентски истражувања заедно со издание - Зборникот ...
| | веќе видена

Општините Свети Николе и Ново Село стануваат дел од „Крени глас против врсничко насилство“. Во рамки на кампањата, во основните училишта под нивна надлежност ...
сите 11 | | | веќе видена

Фестивалот на грчки филм синоќа во Кинотека свечено го затвори Амбасадорката на Република Грција, Софија Филипиду, а потоа следуваше проекцијата на филмот ...
сите 10 | | | веќе видена

Оформувањето на Македонија како самостојна и суверена држава беше рожба на неколку македонски генерации. Водени од идеалите за слобода и независност, илјадници ...
| | веќе видена

Оваа сабота, 13 април, во Битола ќе се реализира целодневен музички настан „Градот ме тера да пеам“ во рамки на програмата на фестивалот АКТО 19 „Јавни ...
сите 8 | | | веќе видена

Кога одекнаа првите тактови на „Сонце за три светови“, песната која на некој начин му ја одбележа кариерата, настана вистинска еуфорија. Песната, еден од ...
сите 3 | | | веќе видена

next