Битола, 10. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Николај Петкоски од Охрид, кој се натпреваруваше во прва категорија, со освоени 100 поени го освои првото место на првото ...
сите 6 | | | веќе видена

На одбележувањето на 76-годишнината од смртта на Коста Солев Рацин на планината Лопушник и пред спомен обележјето, покрај претставници од општините Велес и ...
сите 3 | | | веќе видена

На 13.06.2019 година околу 14.00 часот во СВР Битола било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во пошта на ул.„Македонска Фаланга“ во Битола. ...
сите 3 | | | веќе видена

Фан тимот на Интер од Лабуништа триумфираше на турнирот „Армата 2019“ кој се одигра денеска во Охрид. Екипи составени од симпатизери на Интер од нашата земја ...
| | веќе видена