Со скопската публика српскиот фолк-пејач Мирослав Илиќ вчеравечер во „Борис Трајковски“ два часа славеше пола век кариера. Илиќ се обрати на македонски, па ...
| | веќе видена

Конечно и во Битола да се случи вистински голем детски спектакл, на голема сцена. Станува збор за детската театарска претстава – МЈУЗИКЛ “Трите прасиња”. Оваа ...
сите 3 | | | веќе видена

Oткако видеото на РСЕ со долгокосиот основец Максим Каески предизвика голем интерес во јавноста, го прашавме главниот јунак какви се реакциите. „Возрасните ми ...
| | веќе видена