СДСМ И ДУИ ГИ ДОГОВОРИЈА НАЧЕЛАТА НА ИДНАТА ВЛАДА Договорени се начелата на идната влада помеѓу СДСМ и ДУИ. Попладнево од работните групи на двата тима ...
| | прочитана: 81920 | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, ...
сите 301 | | | прочитана: 27475 | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
| | прочитана: 24155 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ преку реакција ја обвини СДСМ за состојбите во РЕК Битола. „За тоа колку е способен Ковачевски за да ги санира штетите од поплавите во РЕК Битола за ...
сите 114 | | | прочитана: 10692 | веќе видена

Вчера наутро во Полициската станица Демир Хисар било пријавено дека во Итната медицинска помош Демир Хисар бил донесен Т.А.(33) од с.Долно Јаболчиште, кој се ...
сите 16 | | | прочитана: 6712 | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
| | прочитана: 6596 | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 7 | | | прочитана: 4525 | веќе видена

Денес во Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 ...
сите 30 | | | прочитана: 4401 | веќе видена

Последните пет дена бројот на заразени од Ковид-19 во државата не надмина 10 проценти од направените тестови. Во некои денови од неделата стапката на ...
сите 11 | | | прочитана: 2286 | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.С.(61) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени ...
| | прочитана: 2124 | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 9 | | | прочитана: 1666 | веќе видена

Евентуалното полошо сценарио со вирусот Ковид-19 наесен би значело поголема концентрација на луѓе во затворени простории, дополнителен број на заболени од ...
сите 13 | | | прочитана: 963 | веќе видена

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица, е билансот што го регистрира вчера Министерството за здравство. Според податоците, по Скопје, ...
сите 7 | | | прочитана: 845 | веќе видена

Виш инспектор Ѓорги Илиевски испрати отворено писмо до Амбасадите во Македонија. Ви го пренесуваме во целост неговиот апел до меѓународниот фактор за ...
сите 2 | | | прочитана: 731 | веќе видена

Конечно фудбал. Викендов доживеавме по цели пет месеци да гледаме наш, домашен фудбал. Да гледаме на ТВ или преку стримовите на ФФМ, на стадион не смееме, ...
сите 19 | | | прочитана: 726 | веќе видена

Во првата половина од 2020 година, Стопанска банка а.д. Битола беше фокусирана на остварување на клучните стратешки, деловни и финансиски цели во услови на ...
сите 3 | | | прочитана: 696 | веќе видена

Сообраќајните незгоди се водечка причина за смртност на лицата на возраст од 15 до 19 години, а втора причина за смртност за лицата на возраст до 25 години кои ...
| | прочитана: 609 | веќе видена

Majка и ќерка се излечија од коронавирусот, и си заминаа дома. Министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук ја објави приказната со среќен крај на ...
сите 4 | | | прочитана: 459 | веќе видена

next