Унгарскиот амбасадор во Македонија, Ласло Дукс, во интервјуто за „Слободен печат“ ги отфрли тврдењата на словенечките медиуми – пред сè на порталот ...
| | веќе видена

Инстант лозот Мини Макси донесе Среќа Плус на млад брачен од Битола. Лилјана и Илија Ванчовски ќе се возат во својот автомобил MINI ONЕ благодарение на СРЕЌА ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за економија вчера (13 февруари) го објави Јавниот оглас за доделување на договор за воспоставување на јавно- приватно партнерство за ...
сите 6 | | | веќе видена

Во тек е повикот за Мерка 113 – неповратни 20.000 евра за млади до 40 години. Интересот од страна на земјоделските производители е голем и поради тоа Агротим ...
сите 2 | | | веќе видена

Овој четврток во Македонија носи облачно и дождливо време. Претпладне во поголем дел од земјава ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Во попладневните ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на македонско друштво „Илинден” – Тирана, Никола Ѓурѓај, се сретна со ученици Македонци по потекло од Голо Брдо, кои се школуваат во Охрид. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Во партиските штабови деновиве сите се растрчани. Се токмат пратеничките листи, но се привршуваат и партиските програми за настап пред граѓаните на изборите ...
| | веќе видена

– Со распуштањето на Собранието, се отвори патот за изборите на 12 април, што без сомнение ќе ја донесат долгоочекуваната промена во земјата и дека албанската ...
сите 5 | | | веќе видена

„Е, ги знаеш децата на Раде? – Ги знам, како не, и двете завршија факултет и се вработија, нели? – Заминале за Германија! – Како ма, па добро беа вработени! – ...
| | веќе видена

next