Во првото четвртфинале од Купот на Македонија денеска составот на ФМП Академија со резултат 100:98 успеа да го совлада и елиминира Пелистер. Драма до самиот ...
сите 25 | | | веќе видена

Иако во текот на вчерашниот ден Министерот за здравство, Венко Филипче најави враќање на публиката на спортските натпревари во Македонија, тоа денеска не се ...
сите 2 | | | веќе видена

 Во втората половина на мај треба да пристигнат повеќе од 40.000 дози на Фајзер. Секој понеделник ќе пристигнуваат по 5.000 до 7.000 дози од директната набавка ...
сите 5 | | | веќе видена

Хрватскиот ракометен репрезентативец Јосип Божиќ Павлетиќ (27) од ова лето ќе го носи дресот на „Еурофарм Пелистер“ и е четвртото засилување во редовите на ...
сите 14 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
| | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 341 | | | веќе видена

Се уште не е завршен вонредниот инспекциски надзор на клиниката за абдоминална хирургија, КАРИЛ и Гинеколошко акушерската клиника од страна на Државниот ...
| | веќе видена

Државното земјоделско земјиште што во иднина ќе се продава според новиот Нацрт-закон кој го усвои Владата, ќе биде наменето само за земјоделски цели и не ќе ...
| | веќе видена

Од Хелсиншкиот комитет за човекови права го известуваат следното: Долупотпишаните здруженија на граѓани и мрежи од граѓански организации, ги поздравуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при посета на општина Битола во изјава за медиумите одговарајќи на новинарско прашање кажа дека голем дел од ...
сите 30 | | | веќе видена

Грција е еден од најпосветените наши пријатели за нашата ЕУ перспектива, истакнува претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев во интервју за МИА ...
сите 7 | | | веќе видена

next