Иво Јончев, бугарски актер и режисер Има претстави и филмови што одговараат за регионот, но начинот и методите со кои се обработуваат се многу различни поради ...
| | прочитана: 619 | веќе видена

Според програмата, мешаниот хор на КУД „Стив Наумов" ќе одржи два концерти, на две различни локации во Дупница. – Првиот концерт ќе го одржиме вечер од 18 ...
сите 3 | | | прочитана: 561 | веќе видена

„Почитувани сограѓани, ве известуваме дека Кромберг & Шуберт Македонија Дооел Битола организира отворен ден за сите кои сакаат да се запознаат со начинот на ...
| | прочитана: 308 | веќе видена