Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 21 часа

МАНУ детектираше британски сој на корона вирусот кај еден од пациентите кои патувале во Занзибар.Во текот на утрешниот ден ќе биде извршена анализа и на ...
сите 36 | | | прочитана: 1702 | веќе видена

Посебното основно училиште „Маца Овчарова“ од Велес за две учебни години ќе премине во Основно училиште со Ресурсен центар, чии наставници постепено ќе ги ...
| | прочитана: 461 | веќе видена

Прволигашката кошарка продолжува денеска со два натпревари со кои ќе биде комплетирана богатата викенд програма во мак-баскетот. Од рундата 15 ќе остане да се ...
| | прочитана: 186 | веќе видена

Како никогаш досега во последните десет години Шкендија е огромен фаворит против Вардар во 20. коло од Првата македонска фудбалска лига. Сето тоа поради ...
| | веќе видена