Со поделба на бодовите 1-1 (0-0) заврши дерби пресметката на Градскиот стадион во Струга помеѓу екипите на Пелистер и Лабуништа во рамките од 9-та рунда во ...
сите 3 | | | прочитана: 239 | веќе видена

Во две училишта во општина Чаир веќе три години директоруваат луѓе кои незаконски се на функцијата, односно нивните мандати се незаконски продолжени. Станува ...
сите 2 | | | веќе видена