МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
| | веќе видена

Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголеми. Доцна попладне и кон крајот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека денеска е забележан тренд на намалување на бројот на новодијагностицирани случаи со Ковид-19. Бројот на ...
сите 24 | | | веќе видена

БИТОЛА По ескалацијата на пандемијата во Битола, каде што значително е зголемен бројот на позитивните на ковид-19 и хоспитализираните лица, конечно е пуштена ...
| | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 2 | | | веќе видена

Законите за АВМУ и МТВ и Законот за дивоградби биле тема на тет-а-тет средбата меѓу Заев и Мицкоски, информира денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 2 | | | веќе видена

Граѓанската организација „Стела“ преку иницијативата „Сподели авторка“, денес во Делчево донираше повеќејазични наслови на книги за потребите на Јавната ...
| | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ели Панова на протестот пред Министерството за здравство упати остри критики за работата на Министерот за здравство ...
сите 10 | | | веќе видена

„Бехтел и Енка“ се понуди, а Владата прифати – американско-турскиот конзорциум целосно да ги проектира и изгради коридорите 8 и 10. Формално, сепак, досега е ...
сите 4 | | | веќе видена

РЕК Битола се распаѓа, а Ковачевски на туризам во Србија, ова го објавуваат Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук. -Хавариите во РЕК ...
сите 3 | | | веќе видена

Холандските туристи Македонија ја избраа за најпосакувана туристичка дестинација за 2021 година. Земјава доби Златна награда за дестинација за патување. ...
сите 17 | | | веќе видена

Рано утрово започна рамазанскиот пост за верниците од исламска вероисповед кој трае 30 дена и завршува на 12 мај. Бидејќи и оваа година како и минатата, ...
| | веќе видена

Аферата „Картел Заеви“ сѐ повеќе зема замав, а нарко картелот Заеви мора да биде разбиен и да заврши во затвор, повикува ВМРО-ДПМНЕ и бара одговори на ...
сите 2 | | | веќе видена

Од МВР тврдат дека со самото присуство на униформираните полициски службеници на позорните реони е зголемена безбедноста на граѓаните, намалени се нарушувањата ...
| | веќе видена

next