СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.С.(27) од Битола поради постоење основи за сомнение за сторени две кривични дела „кражба“, три дела „тешка кражба“ ...
сите 33 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Скопје, вчера околу 23 часот на ул.„Јордан Мијалков”, го привеле Д.Р.(25) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била ...
| | веќе видена

По претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности, со наредби од судија на претходна постапка, вчера од страна на Одделот за сузбивање на ...
сите 12 | | | веќе видена

Ослободителна пресуда за кривичното дело несовесно работење во службата му изрече Основниот суд од Битола на екс- градоначалникот Владимир Талески, потврдија ...
сите 24 | | | веќе видена