Во последните 24 часа, според соопштението на Министерството за здравство, се регистрирани 511 нови случаи на заразени со Ковид-19, јави Алсат.Најголем број ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Агенцијата за вработување во Македонија како невработени се пријавени 25 доктори на науки и 737 магистри во време кога власта постојано „бомбардира“ со ...
| | веќе видена