Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 9 | | | веќе видена

ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА Е СПРОВЕДЕНА ВО ЗАТВОР По пресудата на Врховниот суд , надлежниот судија издал налог за спроведување на екс министерката за внатрешни ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ се фали дека креира развојна економија за да се спречи економската криза, а поради нивната неспобност од почетокот на пандемијата над 40 000 граѓани ги ...
сите 11 | | | веќе видена

ПРОВОКАТИВНА ИЗЈАВА ОД КАРАКАЧАНОВ Нова провокација од бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е ...
| | веќе видена

Охрид, 22. септември (ИНПРЕС) – Денес треба да започне судењето за сторено дело „насилство“ од страна на бизнисменот и советник од редовите на ДУИ Нефи Усеини ...
сите 2 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 12 | | | веќе видена

ВО ЗЕМЈАВА ИМА СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС „УВЕЗЕНИ“ ОД АЛБАНИЈА Министерот за здравство, Венко Филипче посочи дека анализата на дистрибуцијата на потврдените случаи ...
| | веќе видена

Продлабочување на добрососедските односи и реализација на инфраструктурните проекти што ќе доведат до зголемување на економската соработка помеѓу Северна ...
сите 2 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 7 | | | веќе видена

Со дефиле низ битолските улици, мото клубовите од градот во соработка со полицијата испратија порака до родителите да не им купуваат веспи и други мотори на ...
| | веќе видена

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 122 | | | веќе видена

Пратениците ги донесоа новите закони за основно и средно образование, со кои се предвидува Владата да одлучува во однос на спроведувањето на наставата со оглед ...
сите 7 | | | веќе видена

АМСМ како единствена членка на ФИА (Меѓународна автомобилистичка федерација) од земјава има пристап до ФИА Фондацијата и ФИА грант програмите за поголема ...
сите 6 | | | веќе видена

Во отворено писмо кое професорот Атанас Вангелов го упати до премиерот Зоран Заев, тој му сугерира да иницира во Министерството за култура реиздавање на ...
| | веќе видена

next