Каква е поврзнаоста на бугарската фирма на Заеви и онаа од Битола од која што потекнува марихуаната која пред неколку дена беше запленета во акција на ...
| | веќе видена

Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголеми. Доцна попладне и кон крајот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Лицата со автоимуни болести ќе се вакцинираат со достапните вакцини против ковид-19 во земјава, бидејќи ниту една од достапните вакцини нема контраиндикација ...
сите 52 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
| | веќе видена

Холандските туристи ја избраа Македонија како најпосакувана дестинација за 2021 година. Истражувањето е спроведено од реномирана холандска платформа ...
сите 17 | | | веќе видена

Ова е геостратешки многу важен прокет за нас. Потпишан е меморандумот. Терминалот ќе се гради во Александопули. Овој терминал, гасот од течна состојба го ...
| | веќе видена

Конечно има датум за пристигнување на 200.000 кинески вакцини. Министерот за здравство денеска бил информиран од амбасадата на Кина дека на 28 април во земјава ...
сите 2 | | | веќе видена

Угостителите тонат во долгови и кредити, немањето веќе услови, можности и начини за задолжувања со цел да ги премостат или одложат финансиските проблеми во кои ...
сите 15 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ веќе неколку дена тврди дека таа е од битолската фирма Медикал 420, информација која засега ниту е потврдена, ниту демантирана од ...
| | веќе видена

Граѓанската организација „Стела“ преку иницијативата „Сподели авторка“, денес во Делчево донираше повеќејазични наслови на книги за потребите на Јавната ...
| | веќе видена

next