Ракометарот на Вардар, Иван Чупиќ во интервју за хрватскиот портал „Индекс“, меѓудругото зборува и за неговиот престој во Вардар, вели се додека тој и неговото ...
сите 2 | | | веќе видена

Западната трибина на Градскиот стадион во Штип веќе е срушена и на нејзино место се гради нова трибина за 2.000 гледачи. Градскиот стадион целосно ќе биде ...
сите 4 | | | веќе видена