Инстант лозот Мини Макси донесе Среќа Плус на млад брачен од Битола. Лилјана и Илија Ванчовски ќе се возат во својот автомобил MINI ONЕ благодарение на СРЕЌА ...
сите 7 | | | веќе видена

Шахот во Македонија почна да регистрира позитивен тренд, откако подолго време имаше стагнација во резултатите на сениорите, но и на младинците. Имено, од 2008 ...
| | веќе видена

Амбициозниот и скап проект на Сеад Кочан – ТВ Нова, која своевремено беше презентирана дека располага со најсовремена опрема и оти ќе биде на ниво на Си-ен-ен, ...
| | веќе видена

Во Младинскиот културен центар викендов се одржа концертна промоција на новиот албум од Hardfaced под наслов „Бессона дремка на брегот на младоста”. Во склоп ...
сите 3 | | | веќе видена

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер активно се вклучи во кампањата на РСБСП за подигање на свеста за поголема употреба на сигурносниот појас од страна на ...
сите 6 | | | веќе видена