Врнежите ќе продолжат и во ноќните часови и ќе се преместуваат на исток. На повеќето места ќе врне снег, на пониските места во централните делови ќе бидат ...
сите 26 | | | прочитана: 76816 | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство донесе одлука, партијата што ја предводи, е подготвена и за предвремени ...
сите 15 | | | прочитана: 47710 | веќе видена

Оливер Спаовски, министерот за внатрешни работи, денеска пред медиумите го обвини судот дека е најодговорен за исчезнувањето на поранешниот премиер Никола ...
| | прочитана: 34418 | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 23 | | | прочитана: 26410 | веќе видена

Латинската изрека дека човек на човека му е волк, од времето на римскиот комедиограф Плаут, преку Хобс, па до Фројд, можеби сè уште наоѓа оправдување во овој ...
сите 2 | | | прочитана: 26037 | веќе видена

Мерните станици на Министерството за животна средина покажуваат дека Македонија повторно се гуши во загаден воздух. Најголема застапеност на канцерогените ПМ ...
сите 2 | | | прочитана: 13211 | веќе видена

На патниот правец Битола – Ресен, кај превојот Ѓавато екипата на ТВ21 регистрираше неколку заглавени возила поради обилните врнежи од снег во овој регион. ...
сите 2 | | | прочитана: 11260 | веќе видена

На денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 април, се презентираа смс пораки и вибер комуникација од пратеникот Крсто Мукоски кои биле испраќани ...
сите 9 | | | прочитана: 6067 | веќе видена

Осомничените во „Империја“ испрале 8 милиони евра пари од Македонија и 2,5 милиони од странство, преку оф шор компании, покажуваат првичните истраги на СЈО, ...
сите 3 | | | прочитана: 3012 | веќе видена

Со концерт на кубанската група „Фламенко Екос“, вечерва во Битола завршува 10. јубилејно издание на Меѓународниот фестивал „Музика од Светот“.„Фламенко Екос“ ...
сите 9 | | | прочитана: 2046 | веќе видена

„Во сабота не е актуелно само „битолското корзо“, со првиот снег се расшетале и срните и еленчињата, некои дење, а некои ноќе“. Вака од Националниот парк ...
сите 3 | | | прочитана: 1659 | веќе видена

Деблокирани се крупните инфраструктурни проекти во патната и железничката инфраструктура, а се очекуваат активности за интензивирање на гасификацијата како и ...
сите 9 | | | прочитана: 1569 | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска не дојде на седницата, а премиерот Зоран Заев доцнеше 40-тина минути. Членовите на комисијата го чекаа него, ...
сите 3 | | | прочитана: 1449 | веќе видена

На 18 Ноември