Обдукцијата на телото на петгодишната Јана Христовска, ќе треба да го дадат одговорот од што починало девојчето во битолската болница каде било однесено во ...
сите 123 | | | прочитана: 13167 | веќе видена

Бугарија да ги почитува правата на Македонците како што Македонија ги почитува правата на сите кои се определуваат различно од македонското население, побара ...
сите 2 | | | прочитана: 5628 | веќе видена

Полицијата приведе 18 навивачи по инцидентите во салата „Јане Сандански“ каде имаше дерби во Првата македонска ракометна лига меѓу Вардар 1961 и Еурофарм ...
сите 40 | | | прочитана: 5034 | веќе видена

Полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола вчера го лишиле од слобода А.М.(38) од Битола, осомничен за извршена ...
сите 39 | | | прочитана: 4267 | веќе видена

На владина седница треба да се одлучи за анализите на Министерството за економија со кои треба да се замрзнат цените на јајцата, шеќерот и на оризот. ...
| | прочитана: 3848 | веќе видена

Поизразено студено време ќе има од вторник и ќе продоложи до крајот на неделата, потврдија од УХМР. Минусните утрински температури се лошо изненадување и за ...
сите 18 | | | прочитана: 3291 | веќе видена

Претседателот на Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Младен Чадиковски со претставници од извршната канцеларија на ЗНМ и работната група кои беа ...
сите 14 | | | прочитана: 3040 | веќе видена

По калкулирање од скоро една година, градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска се премисли во врска со договорот за пречистелната станица во Скопје, ...
| | прочитана: 2401 | веќе видена

Од Министерство за внатрешни работи денеска со детали за сообраќајната незгода во која животот го загуби 25 годишна сопатничка од демирхисарско. Како што ...
сите 22 | | | прочитана: 1465 | веќе видена

МВР информира дека во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола, во врска со недозволена трговија со дрога, од слобода биле лишени ...
сите 7 | | | прочитана: 1336 | веќе видена

Веќе трети ден на Клиниката за Токсикологија е хоспитализиран битолчанецот поради испиено корозивно средство. Според информациите што вчера ги објави „Макфакс“ ...
сите 38 | | | прочитана: 930 | веќе видена

Да се потсетиме на она што нашите предци го имаат вградено во документите на Македонското востание од 1878 г. во Кресна, Крушевскиот манифест и АСНОМ! И сега ...
сите 5 | | | прочитана: 736 | веќе видена

На 27 Март