Државниот инспекторат за труд утврдил законски нерегуларности со формирањето на синдикатите во јавните универзитети, соопшти Независниот академски синдикат ...
сите 4 | | | веќе видена

Владата на Македонија ја одржа редовната 9-та седница на која беа донесени повеќе одлуки, заклучоци и препораки за проекти од својата програма за работа и од ...
сите 6 | | | веќе видена

– Со распуштањето на Собранието, се отвори патот за изборите на 12 април, што без сомнение ќе ја донесат долгоочекуваната промена во земјата и дека албанската ...
сите 7 | | | веќе видена

Унгарскиот амбасадор во Македонија, Ласло Дукс, во интервјуто за „Слободен печат“ ги отфрли тврдењата на словенечките медиуми – пред сè на порталот ...
| | веќе видена

„Македонски Пошти“ во пресрет на изборите распиша оглас за вработување на 280 поштари. 107 лица ќе се вработат во Скопје, 21 во Кочани, 20 во Битола, по 17 во ...
сите 3 | | | веќе видена

Во текот на 2018 и 2019 година се отворија шест Роса школи за родителство во јавно-здравствените установи во Скопје, Гостивар, Битола, Струмица, Куманово и ...
сите 6 | | | веќе видена

Вчера во текот на денот герила акција осамна пред државните институции низ неколку градови низ државата.Станува збор за натписот „Ова е Република Македонија“ ...
сите 4 | | | веќе видена

Александар Кирацоски и Бојан Јовановски заедно се забавуваат со парите од Рекет, ова го пишува Душко Илиевски, млекарот на својот Фејсбук-профил.Спред ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за економија вчера го објави јавниот повик за доделување договор за воспоставување јавно-приватно партнерство за финасирање, проектирање, ...
сите 19 | | | веќе видена

next