Во рамки на проектот Health info, кој е дел од ИНТЕРЕГ ИПА Програмата за прекугранична соработка меѓу Грција и Република Северна Македонија 2014-2020, во текот ...
сите 6 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини заедно со министерот за земјоделство, водостопанство и шумарство Арјанит Хоџа и ...
сите 4 | | | прочитана: 164 | веќе видена

Во завршна фаза е реставрацијата на Офицерскиот дом во Битола. Од општината информираат дека во внатрешноста на објектот се работи на сите катови. Комплетно е ...
сите 2 | | | прочитана: 160 | веќе видена

На вчерашната Владина седница прифатена е препораката на Комисијата за заразни болести за отворањето на студентските и средношколските ученички домови. Владата ...
сите 3 | | | веќе видена

Корона кризата ги извади на површина слабостите во домашниот туризам. Ако сакаме во викендите до крајот на годината да имаме туристи во домашните капацитети, ...
сите 7 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 7 | | | веќе видена

Имам привилегија и предизвик, како член на одговорна Влада, да водам ресор кој по својата природа ги промовира креативноста, хуманистичките вредности и ...
сите 4 | | | веќе видена

За да се зголеми бројот на тестирања за ковид-19 во лабораториите на државно ниво, потребно е да се евалуираат постоечките капацитети на државата од страна на ...
| | веќе видена

Со лажни огласи за вработување измамил стотици граѓани. Под псевдонимот Црно семе, извесен Слаѓан од Битола нуди работа во Хрватска и Црна Гора, ветувајќи ...
| | веќе видена

34 национални здруженија, активистички групи и самостојни активисти за заштита на животни потпишаа Отворено протестно писмо до Агенцијата за храна и ...
| | веќе видена

next