ИНЦИДЕНТ СЕ СЛУЧИ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА Полицијата и јавното обвинителство го расчистуваат случајот со украдениот мртовец во Струмица. Пациентот на 49 годишна ...
| | прочитана: 951 | веќе видена

СДСМ се фали дека креира развојна економија за да се спречи економската криза, а поради нивната неспобност од почетокот на пандемијата над 40 000 граѓани ги ...
сите 11 | | | прочитана: 757 | веќе видена

На 21.09.2020 во 17.49 часот во СВР Битола било пријавено дека во базен во круг на фабрика на ул.„Орде Чопела“ во Прилеп бил пронајден удавен Г.М.(56) од ...
сите 13 | | | прочитана: 652 | веќе видена

По излегувањето во јавноста на новата снимка со инцидентот во Битола министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека во МВР се уште се работи на овој ...
сите 17 | | | прочитана: 632 | веќе видена

Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој празник се смета за почеток на сите празници, сепак, тој ...
сите 4 | | | прочитана: 411 | веќе видена

Кризата предизвикана од вирусот Ковид-19 полека но сигурно се наминува, а за Македонската берза може да се каже дека таа е веќе минато. Акциите кои котираат на ...
| | прочитана: 366 | веќе видена

„Вирусот се шири во сите правци, потфрли заедничката соработка“ - гласи најновото предупредување од генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, кој повика на ...
сите 3 | | | прочитана: 350 | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика поднесе барање до Министерството за транспорт и врски со кое се бара да се промени законот за градба и да се земе во ...
| | прочитана: 319 | веќе видена

Изградена пруга кон Грција две години чека да биде тестирана и пуштена во употреба додека се ветува изградба на нова пруга кон Албанија. Ова ќе звучеше чудно, ...
сите 3 | | | прочитана: 287 | веќе видена

Општина Битола денеска се приклуч кон глобалниот настан Race for the Cure – Macedonia, кој се одржува низ цела Европа, во поддршка на подигнувањето на свеста ...
сите 16 | | | прочитана: 269 | веќе видена

Со дефиле низ битолските улици, мото клубовите од градот во соработка со полицијата испратија порака до родителите да не им купуваат веспи и други мотори на ...
| | прочитана: 256 | веќе видена

Охрид, 22. септември (ИНПРЕС) – Денес треба да започне судењето за сторено дело „насилство“ од страна на бизнисменот и советник од редовите на ДУИ Нефи Усеини ...
сите 2 | | | прочитана: 227 | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 7 | | | прочитана: 224 | веќе видена

Не само парични, туку и затворски казни се предвидени за сопствениците кои несоодветно ги третираат коњите, ги измачуваат и ги оптоваруваат повеќе од она што ...
сите 14 | | | прочитана: 197 | веќе видена

На неколку локации во Скопје и во Велес се обезбедени паркинг места наменети за бремените жени и за семејствата со деца до тригодишна возраст, во рамки на ...
сите 6 | | | прочитана: 194 | веќе видена

Во рамки на проектот Health info, кој е дел од ИНТЕРЕГ ИПА Програмата за прекугранична соработка меѓу Грција и Република Северна Македонија 2014-2020, во текот ...
сите 6 | | | прочитана: 190 | веќе видена

next