За фолк пејачката Анета Љумаковска како никогаш досега да не била така бомбастично медиумски активна. Редовно ја има по портали, а не се исклучок ниту поканите ...
| | веќе видена

Деновиве сè почесто ги слушам како ја шират тезата дека ако јас бидам избрана за претседателка, а Мицковски за премиер, оваа држава ќе биде изолирана. Но, тие ...
| | веќе видена

Вашиот глас одлучува и само вие можете да ја испорачате одлуката која значи крај на најлошото владеење во историјата на Македонија, порача лидерот на ...
сите 3 | | | веќе видена

„Не е до нив, до тебе е“ е моќна кампања во која никој ништо не ветува, а сепак секој делува за поголема одговорност пред својата граѓанска должност. ...
сите 3 | | | веќе видена

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во недела (12.05.2024 г.), со почеток во 19:00 часот во ...
сите 2 | | | веќе видена

Околу 100 единици крв беа донирани од страна на царинските службеници во рамки на овогодинешната крводарителска акција којашто Царинската управа секоја година ...
сите 4 | | | веќе видена

Кампањата за претседателските избори влегува во шестиот ден. Кандидатите за претседател и денеска имаат закажани митинзи и средби со граѓани на кои ќе ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) утрово информира дека во последното деноноќие во земјава имало вкупно 22 евидентирани пожари на отворен простор, од ...
сите 21 | | | веќе видена

Градежниците повторно ги насочија своите сили и фокус на скопската општина Карпош, каде во следниот период треба да никнат најмногу нови станбени објекти, ако ...
| | веќе видена

На 17 Април