На 24./25.09.2021 во периодот од 22.00 до 04.00 часот, полициски службеници од СВР Битола спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Во месноста „Венец“ на брегот на Дебарското езеро биле пронајдени експлозивни направи. По извршениот увид од полициски екипи и претставници на Дирекцијата за ...
сите 2 | | | веќе видена

На двајца Кубанци денеска им биле издадени решенија за протерување на странец и забрана за влез во државата во траење од 5 години поради непоседување на патни ...
сите 2 | | | веќе видена

1 824 864 е вкупниот број гласачи што ќе имаат право да гласаат на Локалните избори на 17 октомври 2021 година. Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) ...
сите 11 | | | веќе видена

Тренерот на МЗТ Скопје, Дарко Радуловиќ, синоќа ги предводеше аеродромци до победа над Работнички (79:78) и до четвртиот трофеј во кошаркарскиот Суперкуп. По ...
сите 4 | | | веќе видена

ФМП Академија го совлаа Гостивар со 95-82 во пријателски натпревар кој се одигра вечерва во Скопје. пред се благодарение на одличните четири минути во втората ...
| | веќе видена

Министерството за здравство вчера информираше, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 4.633 тестирања, а ...
сите 243 | | | веќе видена

Денешниот ден, среда, 22. септември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието ...
| | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 3 | | | веќе видена

На 26 Септември