Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, објави фотографии на кои се гледа дека полициски службеници од единицата за специјални задачи се испратени во ...
сите 46 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 40 | | | веќе видена

Во моментот нема потреба од прогласување кризна состојба во делот на енергетиката, а надлежните уверуваат дека цената на струјата за домаќинствата ќе остане ...
сите 166 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изрази благодарност за поддршката од Патрик Волер, секретарот за меѓународна соработка на најсилното политичко ...
сите 5 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, според соопштението на Министерството за здравство, се регистрирани 511 нови случаи на заразени со Ковид-19, јави Алсат.Најголем број ...
| | веќе видена

Настрана оние фалења на власта дека биле најдобри, дека постигнувале извонредни резултати, дека секаде каде што одел Заев црвени килими му постилале. А, вие и ...
сите 52 | | | веќе видена

Планетариумот ќе го опремиме со современа техничка опрема, ќе извршиме целосна реконструкција, обнова на ентериерот и на вентилацијата, најави кандидатот за ...
сите 2 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата веќе изнесува 200.412, откако вчера беа потврдени нови 511 случаи. ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија Румен Радев во Претседателството прими делегација на бугарската заедница во Република Северна Македонија, составена од претставници ...
сите 10 | | | веќе видена

На 27 Октомври