Пред околу десетина месеци руското минстерство за надворешни работи, во рамките на амбасадата на Русија во Република Македонија, отвори претставништво за ...
| | веќе видена

Искривената слика за совршено семејство, детските трауми, емигрирањето како начин за решавање на животниот пат, кариерните прашања се само дел од проблемите ...
| | веќе видена

Откако голем број фудбалери, ракометари, кајакари, боксери и многу други спортисти дадоа поддршка за зачувување на унитарна Република, сега „НЕ“ за ...
сите 6 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ веќе скоро еден месец одржува протести низ цела Македонија за зачувување на унитарноста на државата и ...
сите 25 | | | прочитана: 1656 | веќе видена

Изградбата на експресниот пат од Штип до Кочани ќе започне оваа недела. Фирмата што ќе го гради овој пат е веќе излезена на терен и ги започна подготвителните ...
| | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство најави дека во следните денови ќе поднесат обвинителен акт за предметот познат како „Транспортер“ во кој првоосомничен е ...
сите 29 | | | прочитана: 10830 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на прес конференцијата Јагода Шахпаска, потенцирајќи дека „СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, ...
сите 17 | | | прочитана: 654 | веќе видена

На каменоломот на градежната компанија Трансмет е стационирана дробилката, употребена за ископ на јаглен, а искористена од СЈО како доказ во случајот Труст, со ...
сите 17 | | | прочитана: 299 | веќе видена

Како што соопшти МВР, Ј.Д. од Битола вчера во 16:05 часот пријавила дека во бунар во дворот на нејзината викендица во месноста викана „Бимбил Камен“ пронашла ...
сите 13 | | | веќе видена

„Невистинити податоци, дополнителна паника кои само го продлабочуваат проблемот – страотни се вестите дека и вчера е гризнато четиригодишно дете од куче, без ...
| | веќе видена

Светски ден на театарот

УМЕТНОСТ ЗАСЕКОГАШ! Театарот постоел насекаде. Од Теспис преку актерите-патувачи, потоа Ајсхил, Софокле, Еврипид, подоцна Брехт, Чехов - најдобрите автори на ...
 • Fakultet Za Dramski Umetnosti, Skopje
 • 12:00:00 , 27 Мар, 2017 до 00:00:00 , 28 Мар, 2017
 • Академска сцена на ФДУ Скопје
 • 146 доаѓаат, 250 можеби
 • Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • Авантурите на Аладин

  Режисер: Бојан Трифуновски УЛОГИ: Аладин - Александар Михајловски Принцезата Џасмин - Дарја Ризова Абaнaзер Велики - Сашко Коцев Духот од ламбата - ...

  Како си ми? – трета студентска филолошка конференција

  Со задоволство ве покануваме на третото издание на студентската конференција „Како си ми?“ што ќе се одржи на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“. На ...
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Апр, 2017 до 16:30:00 , 01 Апр, 2017
 • Како си ми?
 • 102 доаѓаат, 191 можеби
 • MASSIVE FESTIVAL Macedonia - Сабота 1 април во С.Ц Борис Трајковски

  Lollipop Entertainment Group и SUN Production Овој 1 април Ве канат да бидете дел од централниот градски маскембал и најголемата журка досега. После ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:30:00 , 01 Апр, 2017 до 04:00:00 , 02 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 187 доаѓаат, 228 можеби
 • Shake The Room!

  Маски, креативност, зезање, награди, шотови, коктели, игранка... Пловење низ времето со префинета музичка селекција на Oldboy... Што ќе бидеш ти? Покажи ни! ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 01 Апр, 2017 до 01:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Public Room
 • 42 доаѓаат, 203 можеби
 • Врв 7/12: Лиска (1.908 мнв), Илинска Планина

  Седмиот врв во годинашниот предизвик “12 Врвови”е врвот ЛИСКА висок 1.908 мнв, кој се наоѓа на Илинска Планина дел од масивот Бигла. Лиска е највисокиот ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:30:00 , 02 Апр, 2017 до 21:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 48 доаѓаат, 181 можеби


 • На 27 Март