Вчеравечер во 22.05 часот од охридската полиција е известено дека во 19.25 часот на ул.„Галичица", во сопствениот дом била пронајдена почината 67-годишната ...
сите 27 | | | прочитана: 3091 | веќе видена

Во последните три изборни циклуси, од 2011 до 2014, медиумите на три партии (ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и ДУИ) им донирале вкупно 4 и пол милиони евра. Најмногу донатори ...
сите 2 | | | прочитана: 9321 | веќе видена

Возовите во земјава уште долго ќе останат неподвижни бидејќи протестот на вработените во Македонски железници Транспорт продолжува. Работниците не го прифатија ...
сите 2 | | | прочитана: 1606 | веќе видена

Времето денеска во целата земја ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, вдолж Повардарието умерен ветер од северозападен ...
сите 2 | | | прочитана: 8639 | веќе видена

Да се изградат стандарди и да се создадат услови за препознавање на професијата туристички водич како можност за самовработување, но исклучиво преку ...
сите 7 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор Џес Бејли во ексклузивно интервју за Сител вели дека одговорил на прашањата кои до него и до амбасадата на САД ги испрати конгресменот ...
сите 5 | | | прочитана: 760 | веќе видена

Недела на палачинки и Масленица

Да и посакаме добредојде на долгоочекуваната пролет, со полна уста палачинки! Со прославување на Масленица, ја испраќаме зимата и ја дочекуваме пролетната ...
 • Hotel Russia, Skopje
 • 10:00:00 , 20 Фев, 2017 до 22:00:00 , 26 Фев, 2017
 • Hotel Russia
 • 92 доаѓаат, 294 можеби
 • ТОСКА – Џакомо Пучини

  ТОСКА - Џакомо Пучини 23.02.2017 со почеток во 20.00 часот Бисерот на оперската уметност, Тоска во изведба на солистите, хорот и оркестарот на МОБ. Тоска е ...

  Хладно Пиво во Скопје

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО предводен од Миле Кекин, ќе настапи во Скопје во рамки на нивната голема турнеја со ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 24 Фев, 2017 до 00:00:00 , 25 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Password Production
 • 802 доаѓаат, 1199 можеби
 • Марш за Македонија- Завет за Македонија

  НА ДЕН 24.02.2017 ГОДИНА ВО 17 ЧАСОТ МПЗ ТВРДОКОРНИ ЌЕ ОДРЖАТ МИРЕН МАРШ ПОД МОТОТО „МАРШ ЗА МАКЕДОНИЈА- ЗАВЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА“ КОЈ ЌЕ ПОЧНЕ ОД СОБОРНАТА ЦРКВА ...
 • Soboren hram 'Sv. Kliment Ohridski', Skopje
 • 17:00:00 , 24 Фев, 2017 до 20:00:00 , 24 Фев, 2017
 • Тврдокорни
 • 331 доаѓаат, 413 можеби


 • На 21 Февруари